SELCAN ÖZGÜR

BİYOGRAFİ

1987, Ankara doğumlu. Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih- Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden reji, yazarlık ve dramaturgi üzerine eğitim alarak 2009 yılında mezun oldu. Domus Sanat Çiftliği alternatif mekan oluşumu ve Sahne Dışı Sokak Tiyatrosu Topluluğu içinde kolektif bir çabanın parçası olarak oyun metinleri yazdı ve yönetti. 2012 yılında kültür-sanat işiyle uğraşan her Ankaralı gibi İstanbul’a yerleşti ve kısa süre sonra Behzat Ç.– Bir Ankara Polisiyesi dizisinde çalışmaya başladı.

Milliyet Sanat, Mimesis gibi mecralara tiyatro eleştirileri yazarken, Radikal Kültür-Sanat, BirGün Kitap yayınlarında ise çeşitli söyleşileri ve yazıları yayımlandı. Rağmen isimli süreli ve tematik öykü kitabıyla, Cumartesiertesi gibi dijital mecralarda yazmaya devam ediyor.

Diğer yandan Onur Ünlü ve Funda Alp’in kurduğu FilimOkulu’nun Senaryo Yazarlığı alanında iki yıl eğitmen olarak çalıştı.

Halen Kadir Has Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Sinema Bölümünde Senaryo Yazarlığı dersleri vermeye devam ederken, bir yandan da kimi işler için senaryo danışmanlığı, senaryo doktorluğu yapmayı sürdürüyor.

GÖREV ALDIĞI YAPIMLAR

2019-2021 Doğduğun Ev Kaderindir
2018 Sevgili Komşum (Senarist)
2018 Dudullu Postası (Senarist)
2017 Seven Ne Yapmaz (Senarist)
2016 Aşk ve Gurur (Senarist)
2013 Aşkın Bedeli (Senarist)
2013 Behzat Ç. Ankara Yanıyor (Senarist)
2012-2013 Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Senarist)